środa, 17 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPrzedszkola z Neuenhagen i Świebodzina wymieniają się doświadczeniami

Przedszkola z Neuenhagen i Świebodzina wymieniają się doświadczeniami

W ubiegłym tygodniu w Neuenhagen bei Berlinn odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu zakładającego współpracę niemieckich i polskich przedszkoli. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i dobrymi praktykami.

Projekt pod nazwą: „Spotkanie kadry przedszkolnej ze Świebodzina i Neuenhagen bei Berlin – wymiana dobrych praktyk” zakłada integrację środowisk oświaty, a dokładniej tych z poziomu przedszkoli.

Pierwsze spotkanie odbyło się w środę, 22. Czerwca. Wtedy też uczestnicy wzięli udział w kilku blokach tematycznych. Warsztaty i wykłady dotyczyły między innymi organizacji pracy przedszkoli w Neuenhagen, współpracy z rodzicami, wielojęzyczności w przedszkolach czy aktualnych wyzwań związanych z pozyskiwaniem kadry przedszkolnej. Spotkanie teoretyczne zakończyło się zwiedzaniem placówek przedszkolnych podczas którego pedagodzy ze Świebodzina mogli w praktyce zapoznać się z ich funkcjonowaniem.

Sam projekt realizowany jest w ramach Programy Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Małych Projektów w Euroregionie


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
78 %
2.3kmh
65 %
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE