czwartek, 2 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPrzedszkola z Neuenhagen i Świebodzina wymieniają się doświadczeniami

Przedszkola z Neuenhagen i Świebodzina wymieniają się doświadczeniami

W ubiegłym tygodniu w Neuenhagen bei Berlinn odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu zakładającego współpracę niemieckich i polskich przedszkoli. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i dobrymi praktykami.

Projekt pod nazwą: „Spotkanie kadry przedszkolnej ze Świebodzina i Neuenhagen bei Berlin – wymiana dobrych praktyk” zakłada integrację środowisk oświaty, a dokładniej tych z poziomu przedszkoli.

Pierwsze spotkanie odbyło się w środę, 22. Czerwca. Wtedy też uczestnicy wzięli udział w kilku blokach tematycznych. Warsztaty i wykłady dotyczyły między innymi organizacji pracy przedszkoli w Neuenhagen, współpracy z rodzicami, wielojęzyczności w przedszkolach czy aktualnych wyzwań związanych z pozyskiwaniem kadry przedszkolnej. Spotkanie teoretyczne zakończyło się zwiedzaniem placówek przedszkolnych podczas którego pedagodzy ze Świebodzina mogli w praktyce zapoznać się z ich funkcjonowaniem.

Sam projekt realizowany jest w ramach Programy Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Małych Projektów w Euroregionie


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie małe
2.8 ° C
2.8 °
2.8 °
73 %
4.4kmh
50 %
czw.
3 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
2 °
pon.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE