piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościSprawdź się w roli dziennikarza! Młodzi Lubuszanie poszukiwani

Sprawdź się w roli dziennikarza! Młodzi Lubuszanie poszukiwani

Jeśli czujesz, że masz dziennikarski potencjał, jesteś osobą otwartą, bezpośrednią i nie bojącą się wyzwań – ta propozycja jest dla Ciebie! Stowarzyszenie Mediów Obywatelskich, we współpracy ze Stowarzyszeniem NOVUM, poszukuje młodych osób z całego województwa lubuskiego do współtworzenia mediów młodzieżowych.

Obecnie trwa rekrutacja na stanowiska redaktorów telewizji internetowej oraz dziennikarzy w czasopiśmie. Osoby, które dołączą do redakcji będą się zajmowały sprawami ważnymi dla młodych mieszkańców województwa. Tematy będą dotyczyć zarówno sportu, kultury, spraw społecznych jak i wszystkich innych kwestii istotnych dla młodych ludzi.

„Programy i artykuły byłyby tworzone przez samych młodych Lubuszan i poruszałyby tematy ważne dla młodych mieszkańców naszego województwa (kultura, sprawy społeczne, sport). Celem projektu jest oddanie głosu młodym Lubuszanom” informuje Stowarzyszenie Mediów Obywatelskich.

Zadaniem dziennikarzy będzie nagrywanie podcastów, tworzenie scenariuszy programów, przeprowadzanie wywiadów oraz pisanie i redagowanie artykułów oraz reportaży. Rezultatem tej pracy będzie przygotowanie i wyemitowanie 30 programów telewizji internetowej i wydanie dwóch numerów półrocznika (w nakładzie czterech tysięcy). To wszystko w przyszłym roku.

Do projektu zakwalifikowanych zostanie 60 osób. Zgłaszać się mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy nie ukończyli 35 roku życia. To świetna okazja do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich, którzy wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem. Można podszkolić swój warsztat, mieć realny wpływ na swoje otoczenie i przekonać się czy zawód dziennikarza to rzeczywiście coś co chce się robić zawodowo.

„Mile widziane są także osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi i sensorycznymi, gdyż planowane działania zostaną dostosowane do ich potrzeb” dodają organizatorzy.

Aby się zgłosić należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mlodylubuszanin.wordpress.com i przesłać go na adres: mlodylubuszanin@gmail.com lub dostarczyć osobiście umawiając się wcześniej pod numerem: 669- 847-078. Chętni powinni się pospieszyć, bo na zgłoszenia jest czas tylko do 16. grudnia! Później, pod koniec miesiąca, zakwalifikowane osoby wezmą udział w dwudniowym szkoleniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
67 %
1.9kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE