sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieUwaga! Będzie silny wiatr, a nawet burze!

Uwaga! Będzie silny wiatr, a nawet burze!

Województwo lubuskie znów nawiedzą silne wiatry, a mogą wystąpić też burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Silne wiatry w tym roku, to już coś do czego powoli zaczynamy się przyzwyczajać. Przez nasz region na początku 2022 roku przeszły już trzy orkany, które spowodowały niemałe zniszczenia.

Kolejne silne podmuchy wiatru mają wystąpić już dzisiaj, tj. w czwartek – 7 kwietnia. Według komunikatu wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie dotyczy całego województwa lubuskiego. Wiatr ma przybrać na sile w okolicach godz. 15.00 i może się utrzymać nawet do następnego dnia – 8 kwietnia, do godz. 8.00.

– Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Miejscami burze – podają synoptycy z IMGW w ostrzeżeniu.

Nie będą to więc tak silne podmuchy jak w przypadku orkanów Dudley, Eunice czy Malika, gdy prędkość wiatru sięgała powyżej 100 km/h. Mimo wszystko warto pomyśleć o tym, by przed nadejściem silnych podmuchów usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
17 ° C
17.1 °
15.5 °
65 %
5.5kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE