piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Uzbrojeni napastnicy ukradli niebezpieczne substancje! Policjanci pokazali klasę

Uzbrojeni napastnicy ukradli niebezpieczne substancje! Policjanci pokazali klasę

W środę (14.06) lubuscy funkcjonariusze wzięli udział w ćwiczeniach „Mustang”, podczas których doskonalili swoje umiejętności radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Tym razem ich zadaniem było złapanie napastników, którzy uzbrojeni ukradli niebezpieczne substancje z niemieckiego szpitala. Jak poradzili sobie mundurowi?

To była akcja jakich mało, rodem z amerykańskiego filmu. Na szczęście napad na szpital to tylko ćwiczenia, które mają przygotować policjantów na wszelkie możliwe sytuacje.

Tym razem scenariusz ćwiczeń zakładał, że uzbrojeni napastnicy wdarli się do jednego ze szpitali w Niemczech i ukradli stamtąd wyjątkowo niebezpieczne substancje. Następnie napastnicy mieli się rozdzielić i przekroczyć polską granicę.

Zadaniem policjantów był pościg za podejrzanymi oraz ścisła współpraca z jednostkami straży granicznej.

Policjanci szybko namierzyli uciekający pojazd i próbowali go zatrzymać. W tym celu utworzono posterunki blokadowe, gdzie wykorzystano między innymi kolczatki. W pewnym momencie podejrzani zjeżdżają na drogę gruntową i kierują się w stronę poligonu w Wędrzynie. Po porzuceniu swojego pojazdu, ukrywają się w jednym z budynków. Na miejscu zjawiają się funkcjonariusze z praktycznie wszystkich policyjnych komórek. Do działań wykorzystywany jest nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu mundurowi mają doskonały podgląd na zaistniałą sytuację i zachowanie podejrzanych. Po zabezpieczeniu pobliskiego terenu przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, do pracy przystąpili doświadczeni negocjatorzy, którzy przekonywali napastników do pokojowego rozwiązania sytuacji. Z tej szansy nie zamierzali oni jednak skorzystać i próbowali ratować się ostrzałem z broni palnej. To był czas na wykorzystanie sił lubuskich kontrterrorystów, którzy w spektakularny sposób przeprowadzili szturm na zajmowany przez napastników budynek. Nie trwało długo, aby podejrzani zostali obezwładnieni i zatrzymani – relacjonuje Mateusz Sławek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ćwiczenia pozwoliły mundurowym na sprawdzenie swoich umiejętności w kolejnej, trudnej sytuacji. Lubuscy policjanci doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE