piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTylko 9 gmin chce szczepić na grypę

Tylko 9 gmin chce szczepić na grypę

Jedynie 9 gmin zgłosiło się do konkursu Urzędu Marszałkowskiego, w ramach którego można było uzyskać środki na szczepienia przeciwko grypie. Łącznie zaszczepionych zostanie prawie 6 tys. osób.

Zaprosiliśmy włodarzy i gospodarzy gmin, którym najbardziej zależy na zdrowiu i życiu mieszkańców. W regionie lubuskim mamy 82 gminy, ale jedynie 9 gmin złożyło wnioski. Pamiętajmy, że zdrowie i jakość życia to nasza inteligentna specjalizacja. Szczepienia realizujemy od trzech lat – mówiła marszałkini Elżbieta Anna Polak.

Mała aktywność gmin związana jest z dosyć skomplikowaną procedurą. Po środki w wysokości 50% dofinansowania mogą starać się jedynie te jednostki samorządu terytorialnego, które posiadają własne programy zdrowotne związane ze szczepieniami. Te z kolei muszą zostać najpierw zatwierdzone przez Agencje Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, co często wydłuża cały proces o kilka miesięcy.

W imieniu moich mieszkańców chciałabym podziękować za to dofinansowanie kierowane dla seniorów. Od dwóch lat realizujemy program profilaktyki szczepień przeciwko grypie. Od wielu lat również realizujemy szczepienia przeciwko HPV – mówiła Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, wójt gminy Świdnica.

Marszałek województwa otrzymała również prezent od Prezydenta Nowej Soli Jacka MilewskiegoChciałbym Panią zaszczepić specjalnym sercem z Nową Solą. Seniorzy również prosili, aby ponownie zaprosić Panią Domu Senior+ – mówił włodarz miasta i wręczył serduszko z napisem Nowa Sól.

Dofinansowania wynosiły od 10 tys. do 100 tys. zł. Łącznie Urząd Marszałkowski przeznaczył na program w tym roku 267 825 zł. Dofinansowania otrzymały gminy Czerwieńsk, Kożuchów, Nowa Sól – miasto, Świdnica, Świebodzin, Trzebiechów, Żary, Żary o statusie miejskim oraz Miasto Zielona Góra.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE