wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinZabytkowy pistolet przekazany do muzeum

Zabytkowy pistolet przekazany do muzeum

Pistolet „VIS” z okresu II Wojny Światowej dzięki umiejętnościom rusznikarza został odrestaurowany i ponownie jest sprawny. Historycznie wartościowe znalezisko zostało przekazane do muzeum. Jego nowy stan ucina wszelkie spekulacje na temat tego, czy znaleziska, jakimi jest broń z czasów wojny, może nadal być groźna.

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie od 16 grudnia posiada w swoich zbiorach nowy eksponat, który będzie można podziwiać na wystawie. Jest to polskiej produkcji pistolet „VIS” wzór 35, kaliber 9 milimetrów – historyczne znalezisko z okresu Drugiej Wojny Światowej.

Broń została zabezpieczona przez Policjantów ze Świebodzina w miejscowości Sieniawa w województwie lubuskim, po zgłoszeniu o jej odkryciu podczas prowadzonych prac remontowych na stropie w jednym z pomieszczeń starego poniemieckiego domu. Broń dzięki umiejętnościom rusznikarza została odrestaurowana i co najważniejsze przywrócono jej sprawność. Odnowiony pistolet można podziwiać w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.

fot. Lubuska Policja

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
4.3 ° C
4.3 °
4.3 °
93 %
3.1kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-2 °

NAJPOPULARNIEJSZE