środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinZbierają na nowy wóz strażacki – zostali okradzeni

Zbierają na nowy wóz strażacki – zostali okradzeni

Ochotniczym Strażakom z Mostek skradziono złom, z którego sprzedaży pieniądze miały zasilić zbiórkę na nowy wóz strażacki.

Pod koniec stycznia i na początku lutego zginął materiał wyceniony na 10 tysięcy złotych.
W ubiegłym tygodniu świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców są to 46 i 45-latkowie z gminy Zielona Góra, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży. Trzeci z mężczyzn to 39-latek również mieszkaniec tej gminy, którego personalia są już znane. Za ten czyn, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ochotnicza Straż Pożarna z Mostek w powiecie świebodzińskim, oprócz działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności i osób podróżujących przebiegającą przez ich miejscowość trasą krajową nr 92, wykazuje się również przedsiębiorczością. Od lat, pomimo że dysponowali wyłącznie wysłużonym pojazdem Żuk (aktualnie korzystają z wypożyczonego pojazdu od zaprzyjaźnionej jednostki) wyjeżdżali na każde wezwanie o pomoc.

W międzyczasie na wiele sposobów zbierają fundusze na zakup dla swojej jednostki pojazdu, który zapewni im bezpieczeństwo i którym będą mogli być bardziej efektywni w służbie. Założona jest zbiórka na rzecz zakupu pojazdu (TUTAJ).

_______________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
-4.2 ° C
0.9 °
-4.2 °
77 %
2.7kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE