sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraDubaj okazał się sukcesem

Dubaj okazał się sukcesem

Są już pierwsze zlecenia dla lubuskich firm z krajów arabskich. Przedsiębiorcy chwalą się misją gospodarczą i planują kolejne. Lubuski pawilon był również dobrze oceniany przez odwiedzających.

Lubuska delegacja podsumowała wyjazd na EXPO 2020 do Dubaju. Obfitował on w spotkania biznesowe, które pozytywnie wpłynęły na przyszłe kontakty i kontrakty lubuskich przedsiębiorców. O szczegółach mówił członek zarządu województwa Marcin Jabłoński (dalsza część artykułu pod filmem):

Członek zarządu województwa Marcin Jabłoński

Jednym z przedsiębiorców, który już ma zlecenie jest omawiana w naszych artykułach firma Design Studio z Żar. Pierwszy kontrakt, który otrzymali to wykonanie prototypu pudełek z rzadkiej odmiany drewna. Okazuje się, że mają również kolejne zamówienie, tym razem na… pudełka do cygar. – To oczywiście, póki co zamówienia wstępne i musimy sprawdzić wszystkie aspekty prawne i związane z cłem. Produkty będą później wysyłane choćby do USA – mówi w rozmowie z nami Jan Kurałowicz właściciel firmy.

Zaplanowaną wizytę chwali również Anna Tomaszewska z firmy WAMA Polen, producent obuwia profilaktycznego. Spółka mająca siedzibę w Strzelcach Krajeńskich uważa swoją pierwszą misję gospodarczą za sukces.

– Udało nam się nawiązać kontakt z firmą, która współpracuje ze szpitalami, klinikami, aptekami również poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Kolejną współpracę podjęliśmy z firmą Pharma Venture, która zaopatruje apteki w produkty medyczne na Bliski Wschód i do Afryki Północnej – mówiła Tomaszewska.

Przedsiębiorcy zauważają jednak, że rynek arabski obecnie jest dosyć zamknięty i ostrożny w podejmowaniu decyzji z uwagi na COVID. Jednak podkreślają, że takie kontakty są bardzo ważne również na przyszłość.

Co istotne podczas pobytu, przedsiębiorcy i oficjalna delegacja miały różne programy, aby jak najlepiej wykorzystać czas. Biznes korzystał bardziej ze spotkań B2B, z kolei delegacja nawiązywała relacje z instytucjami w Dubaju i zapoznawała się nowymi rozwiązaniami. Mówili o tym zarówno Przewodniczący Sejmiku Wacław Maciuszonek jak i radny wojewódzki Sebastian Ciemnoczołowski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
słabe opady deszczu
6.8 ° C
8.4 °
6.7 °
42 %
4.3kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE