niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzybka akcja policjantów i pieski uratowane!

Szybka akcja policjantów i pieski uratowane!

W środę, 10 stycznia, do zielonogórskiej policji wpłynęło zgłoszenie o dwóch błąkających się wieczorem pieskach na Osiedlu Przyjaźni w Zielonej Górze. Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy oraz informacji w mediach społecznościowych bez problemów udało się odnaleźć właścicieli czworonogów.

W środę wieczorem zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni o dwóch małych pieskach, które biegały same po Osiedlu Przyjaźni. Zgłaszający martwił się, że czworonogi mogą zostać potrącone przez jadące samochody. Na dworze było już szarawo, a zbliżała się mroźna noc. Funkcjonariusze od razu udali się na wskazane miejsce.

Odnalezione pieski wyglądały na zadbane i nie przygotowane na spędzenie nocy poza domem. Ufne i przyjazne dały się zaprowadzić do radiowozu, gdzie zrobiono im zdjęcie, które później opublikowane zostało na koncie zielonogórskiej policji na Facebooku. Potem psiaki przewieziono do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze.

Czworonogi nie spędziły tam jednak nocy, ponieważ odnalazła się ich właścicielka. Znajoma kobiety zobaczyła post na Facebooku i poinformowała ją, że psiaki zostały odnalezione i są obecnie w schronisku. Właścicielka odebrała je po kilkudziesięciu minutach od przywiezienia ich do placówki, dzięki czemu pieski jeszcze w ten sam dzień trafiły z powrotem do swojego domu.

Policjanci nie pierwszy już raz podejmowali szybkie kroki po zgłoszeniach dotyczących zwierząt, dzięki czemu nie wydarzyła im się żadna krzywda. Pochwalona została również postawa mieszkańca, który powiadomił funkcjonariuszy o zbłąkanych psiakach.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE