poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMilion złotych z Budżetu Obywatelskiego może trafić do zielonogórskiego schroniska

Milion złotych z Budżetu Obywatelskiego może trafić do zielonogórskiego schroniska

To już ostatnie dni głosowania na zgłoszone projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Wśród nich znajduje się plan na poprawę warunków w zielonogórskim schronisku. Na zrealizowanie zadania potrzebne są ogromne środki, dokładnie milion złotych.

Koniec głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim na 2024 roku coraz bliżej. Więcej o innych projektach i samym głosowaniu pisaliśmy w artykule: Ostatnie dni głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim.

Na listę zgłoszonych zadań trafiło to dotyczące zielonogórskiego schroniska. Projekt numer 26Na zdrowie Bezdomnym Zwierzętom – wyposażenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w sprzęt i środki do walki z chorobami zakaźnymi. O tym, że schronisko potrzebuje pomocy w opiece nad zwierzakami pisaliśmy niedawno w artykule: Apel zielonogórskiego schroniska do mieszkańców. Pomóż psiakom przetrwać zimę.

Pomoc jednak nie jest potrzebna tylko zimą, ale cały rok. Zazwyczaj w schronisku znajdują się pieski i kotki, które mają już swoje lata, a co za tym idzie są także schorowane i wymagają specjalistycznej opieki. W zgłoszonym projekcie schronisko prosi o głosy, aby móc zakupić m.in. przenośne inkubatory dla nowo narodzonych zwierzaków, wielofunkcyjne zestawy klatek weterynaryjnych, kombinezony medyczne dla pracowników, pralkę przemysłową, szczepionki dla kotów czy kabiny do dezynfekcji ludzi.

Tak sprzęt nie należy do najtańszych – aby zakupić wszystkie potrzebne rzeczy, schronisko walczy o milion złotych z Budżetu Obywatelskiego. Wyszczególnione w zadaniu rzeczy są jednak niezbędne do działań profilaktycznych i walki z chorobami zakaźnymi wśród psów i kotów. Dodatkowo zapewnią one także bezpieczeństwo nie tylko zwierzakom, ale również pracownikom i wolontariuszom obecnym na co dzień w schronisku.

Swój projekt schronisko motywuje także trwającą od sierpnia 2023 roku epidemią panleukopenii wśród kotów. Z jej powodu nie można obecnie przyjmować bezdomnych kotów, a co za tym idzie epidemia rozprzestrzenia się wśród czworonogów na terenie całego miasta.

Przypominamy, że w Budżecie Obywatelskim każdy z zielonogórzan może zagłosować tylko jeden raz, wybierając maksymalnie 4 zgłoszone projekty. Szczegółowe opisy każdego z nich są dostępne TUTAJ. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową zielonagora.konsultajejst.pl i kończy się już w niedzielę, 14 stycznia.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE