niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzymon Hołownia w Zielonej Górze prezentuje program

Szymon Hołownia w Zielonej Górze prezentuje program

Na swojej przedwyborczej trasie Szymon Hołownia miał także Zieloną Górę, którą odwiedził we wtorek, 3 października, razem ze swoimi kandydatami z województwa lubuskiego. Podczas spotkania został przedstawiony program wyborczy Trzeciej Drogi.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęła kandydatka numer 1 z lubuskiej listy Trzeciej Drogi, a dokładnie z partii Polski 2050 Szymona Hołowni – Maja Nowak. „Nie jestem polityczką” – powiedziała na początku swojego przemówienia. „Jestem przede wszystkim mamą, społeczniczką. Działam od wielu lat w organizacjach pozarządowych i te sprawy społeczne to coś, co jest mi najbliższe” – kontynuowała.

Lubuska „jedynka” Trzeciej Drogi powiedziała, dlaczego zdecydowała się kandydować. Chce dokonać zmian w Polsce, bo nie godzi się z tym, co obecnie się dzieje. „Nie mam doświadczenia w polityce, ale mam doświadczenie w pomaganiu ludziom. Takim zwykłym ludziom jak ja i pewnie wielu z was. I właśnie tymi sprawami chciałabym się zająć w sejmie” – mówiła Maja Nowak.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Na spotkaniu Polski 2050 Szymona Hołowni nie zabrakło założyciela partii – samego Szymona Hołowni. Jeden z liderów Trzeciej Drogi przed oficjalnym rozpoczęciem wystąpienia rozmawiał z mieszkańcami Zielonej Góry, którzy przyszli na deptak. Spotkał się także z Robertem Dowhanem, który również pojawił się w okolicach pomnika Bachusa.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Zielona Góra była tylko jednym z przystanków Szymona Hołowni na jego przedwyborczej trasie. Wcześniej odwiedził m.in. Szczecin, Elbląg i Olsztyn. Na rozpoczęcie swojego przemówienia powiedział, że ostatnie kilka dni pokazało, że w Polsce możliwa jest zmiana, że czuć nadzieję, a Polacy poczuli swoją sprawczość i siłę.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Hołownia omówił kilka punktów swojego programu. „Chcemy oddzielić państwo od kościoła – tego nikt do tej pory nie zrobił, a z tego się też dużo zła w naszym życiu publicznym bierze. Chcemy dać prawo przedsiębiorcom do tego, żeby budowali swoje życie, zarabiali pieniądze. Chcemy dać prawo tym, którzy są dzisiaj już w podeszłym wieku, żeby mieli lekarza nie dłużej niż za dwa miesiące, bo jeżeli to będzie trwało dłużej niż dwa miesiące, to państwo powinno ci zwrócić za wizytę prywatną. Chcemy szkoły i chcemy zacząć ją robić od razu, w której dziecko będzie miało ciepły posiłek w ciągu dnia, żeby nie musieć jeść chipsów i różnego innego badziewia, które psuje jego zdrowie” – wymieniał po kolei.

„Taka Polska jest możliwa i wszystko jest w waszym ręku” – tymi słowami Szymon Hołownia zachęcał do udziału w wyborach. „Będzie pokój, zgoda i bezpieczeństwo dla wszystkich. […] Polska – bezpieczny, ciepły dom. Taka Polska nam się dzisiaj marzy” – mówił zgormadzonym na zielonogórskim deptaku.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

Na wtorkowym spotkaniu był obecny także gen. Mirosław Różański – kandydat Paktu Senackiego. „Przed nami kilkanaście dni, kilkanaście dni, żeby podjąć decyzję. Decyzję o tym, czy głosować na tego człowieka, który chce być tutaj stąd parlamentarzystą, a który oszukiwał dzieci i rodziców, czy głosować na naszą numer jeden – mamę, która się opiekuje swoim synem, która wymaga dodatkowej troski” – mówił generał rezerw.

Przypominamy, że wybory parlamentarne odbędą się już niedługo, dokładnie w niedzielę, 15 października.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE