piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczSą pieniądze na pierwszy etap budowy obwodnicy Międzyrzecza!

Są pieniądze na pierwszy etap budowy obwodnicy Międzyrzecza!

Ponad cztery miliony złotych to dotacja jaką gmina Międzyrzecz otrzymała na pierwszy etap budowy wschodniej obwodnicy miasta. To świetna informacja dla mieszkańców, ponieważ dzięki tej inwestycji odciążony zostanie ruch kołowy w centrum miasta.

To było już kolejne podejście gminy do uzyskania rządowego dofinansowania na budowę obwodnicy. Wcześniejsze wnioski o dotacje były odrzucane z uwagi na zbyt wysoką wartość inwestycji. Co się zmieniło w tej chwili? Otóż urzędnicy zdecydowali, że całe zadanie prowadzone będzie etapami co znacznie obniżyło częściowe wartości projektów i wreszcie pozwoliło na uzyskanie dotacji!

Miliony na wschodnią obwodnicę Międzyrzecza

Całkowity koszt budowy wschodniej obwodnicy Międzyrzecza szacuje się na około 40 milionów złotych. Jednak, do przeprowadzenia pierwszego etapu wystarczy dużo mniej!

4 miliony 97 tysięcy złotych – dokładnie tyle wynosi dotacja przyznana w tej chwili gminie przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

Pierwszy fragment połączy ulicę Poznańską z odnogą wybudowanej ostatnio ulicy Długiej i zakończy się przy rzece Obrze, na której w drugim etapie wybudujemy most i drogę do ulicy Piastowskiej. W trzeciej fazie połączymy ten odcinek z wybudowaną już drogą, łączącą ulicę Rokitniańską z nowym parkiem przemysłowym, który powstaje w okolicach Lubosinka – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Jak zaznaczają samorządowcy: budowa pierwszego etapu gwarantuje uzyskanie dotacji na etap kolejny.

Dzięki wschodniej obwodnicy będzie mniej korków

Głównym założeniem budowy obwodnicy Międzyrzecza jest odciążenie ruchu kołowego w centrum miasta. Pierwsze kroki w tym względzie poczyniono budując ulicę Długą, która docelowo pełnić będzie funkcje drogi dojazdowej do obwodnicy od strony Obrzyc.

Wschodnia obwodnica wraz z nowym mostem ma odciążyć ruch kołowy w centrum Międzyrzecza. Będą z niej korzystać na przykład mieszkańcy Obrzyc, którzy pracują w zakładach znajdujących się w prawobrzeżnej części miasta przy ulicy Przemysłowej , a także w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym nr 1 oraz w niedalekiej już przyszłości w powstającym między ulicą Rokitniańską i Lubosinkiem Międzyrzeckim Parku Przemysłowym nr 2 – dodaje burmistrz.

Kiedy ruszą prace? Wszystko zależy od postępowania przetargowego i tego jak szybko uda się znaleźć wykonawcę. O szczegółach inwestycji będziemy na bieżąco informować.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE