piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTrwa bezpłatna wymiana wodomierzy w Zielonej Górze

Trwa bezpłatna wymiana wodomierzy w Zielonej Górze

Od 17 stycznia ruszyła bezpłatna wymiana wodomierzy w nieruchomościach w Zielonej Górze. Wszystkie wodomierze zostaną wymienione do 17 lipca bieżącego roku. Zajmuje się tym zewnętrzna firma na zlecenie Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji.

W połowie miesiąca rozpoczęła się wymiana wodomierzy na terenie całego miasta Zielona Góra. Jak podają Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja, wymiana jest konieczna ze względu na upłynięcie terminu ważności legalizacji liczników na wodę. Wymiana będzie dokonywana u klientów wodociągów na na przyłączach do domków jednorodzinnych.

Wszystkie działania potrwają pół roku. Koniec prac planowany jest na 17 lipca 2024 roku. Wtedy też mają zostać wymienione wszystkie wodomierze. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zleciły te prace zewnętrznej firmie. Aby mieszkańcy byli pewni, że nie mają do czynienia z oszustami, pracownicy będą mieli ze sobą odpowiednie upoważnienie ZWIK Sp. z o.o.

Wymiana jednego wodomierza zajmuje około 15 minut. Mieszkańcy nie muszą zgłaszać się do Zielonogórskich Wodociągów. To ich odwiedzą pracownicy firmy i wtedy zostaną wymienione wodomierze. Zupełnie za darmo. W przypadku jeśli danego mieszkańca nie będzie w domu w czasie wymiany, pracownicy zostawią kartkę z prośbą o kontakt. Dopiero wtedy zielonogórzanie będą mogli sami umówić wizytę w dogodnym dla nich samych terminie.

Jednocześnie spółka informuje, że na bieżąco przeprowadzane są kontrole sprawności wodomierzy oraz ważność cech legalizacji. Zielonogórskie Wodociągi posiadają szczegółową ewidencję tych urządzeń.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.4 °
17.9 °
63 %
1.7kmh
94 %
pt.
30 °
sob.
23 °
niedz.
21 °
pon.
22 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE