środa, 8 lutego, 2023

Uwaga upały!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem. Meteorolodzy ostrzegają, że w niedzielę temperatura w Lubuskiem może osiągnąć nawet 36 stopni.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów w województwie lubuskim i obowiązuje od godz. 12:00 dnia 18.06.2022 do godz. 20:00 dnia 19.06.2022. Prognozuje się upały – temperatura maksymalna w dzień od 32°C do 35°C, lokalnie w niedzielę do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Pamiętajmy, że upały są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się – w miarę możliwości – nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Zachowajmy także szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.

Wysoka temperatura zachęca do poszukiwania ochłody w wodzie. Służby apelują o rozsądek w czasie wypoczynku nad wodą. Przyczyny tragedii to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura oraz niestety kąpiel po spożyciu alkoholu. Dlatego ważne jest, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Przede wszystkim pamiętajmy o najmłodszych – dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-3.9 ° C
-3.9 °
-3.9 °
46 %
1.9kmh
4 %
śr.
1 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
4 °
niedz.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE