piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mężczyzna bił psa na ulicy. Kobieta się przyglądała

Mężczyzna bił psa na ulicy. Kobieta się przyglądała

Na kanale YouTube pojawił się film, na którym widać jak mężczyzna bije psa. Obok stoi kobieta, która biernie przygląda się całej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Witosa na osiedlu Górczyn w Gorzowie.

Film został udostępniony przez OTOZ Animals – Inspektorat w Gorzowie Wlkp. Organizacja zajmująca się niesieniem pomocy dla zwierząt szuka sprawców tego strasznego czynu. Każdy kto rozpoznałby osoby znajdujące się na filmie proszony jest o kontakt. Jak zapewnia organizacja: w tej sprawie zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Określa je artykuł 35 ust. 1 zw. z art. 6 ust. 1a, 2.

OTOZ ma już dane właściciela filmu i prosi go o kontakt. Wolontariusze chcą wiedzieć między innymi czy osoba nagrywająca zareagowała na zdarzenie.

Za znęcanie się nad zwierzętami grożą kary, niestety jeszcze nie tak surowe jak powinny być. To między innymi pozbawienie wolności do lat trzech. Jak określa ustawa: „przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień”. Pamiętajmy, że zwierzęta czują, podobnie jak ludzie, ból, radość, smutek.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
54 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE