czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościNawiedzą nas potężne śnieżyce? Meteorolodzy zapowiadają zimę 10-lecia

Nawiedzą nas potężne śnieżyce? Meteorolodzy zapowiadają zimę 10-lecia

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w tym roku czeka nas mroźna zima z potężnymi śnieżycami.

Już w najbliższy weekend w całej Polsce temperatury mają spaść znacznie poniżej zera. Nie uświadczymy za wiele promieni słonecznych. W najbliższych dniach na niebie będzie sporo chmur, z których spadnie deszcz, śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Od najbliższej niedzieli (11 grudnia, od godz. 7.30) w całym województwie lubuskim mogą wystąpić intensywne opady śniegu (ostrzeżenie I stopnia – intensywne opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15 cm w czasie 12 godzin lub 15-20 cm w czasie do 24 godzin). Ostrzeżenie ma obowiązywać do poniedziałku (12 grudnia), do godz. 7.30.

W niektórych rejonach w Polsce w najbliższy weekend mogą wystąpić też zawieje i zamiecie śnieżne, a także opady marznącego deszczu. W okolicach Bielsko-Białej temperatura może spaść nawet do -25 stopni Celsjusza! W okolicach połowy miesiąca mrozy mogą sięgać nawet – 20 stopni Celsjusza w całej Polsce. W niektórych rejonach może spaść i utrzymywać się nawet 30-centymetrowa pokrywa śnieżna!

Eksperci zapowiadają, że możemy mieć do czynienia z zimą 10-lecia. Według przewidywań meteorologów mroźna zima w całej Europie będzie spowodowana erupcją podmorskiego wulkanu na Wyspach Tonga. Doszło do niej w połowie stycznia, ale dopiero teraz odczujemy jej skutki.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
bezchmurnie
-5.2 ° C
-5.2 °
-9.2 °
60 %
2.7kmh
3 %
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE