poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościW Zielonej Górze w okresie Wszystkich Świętych było bezpiecznie

W Zielonej Górze w okresie Wszystkich Świętych było bezpiecznie

Zielonogórska policja podsumowała kilka dni swoich działań w okresie Wszystkich Świętych. Na drogach przy cmentarzach było spokojnie i bezpiecznie. 1 listopada odbywały się też kontrole trzeźwości kierowców.

Policjanci z Zielonej Góry przy wsparciu strażników miejskich prowadzili działania w okolicach cmentarzy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Od 28 października do 3 listopada na drogach przy zielonogórskich nekropoliach kierowcy musieli zwracać uwagę na nowe oznakowanie oraz ograniczyć prędkość do 30 km/h. Z raportu policyjnego wynika, że ruch pojazdów był płynny. Nie było żadnego poważnego wypadku, zgłoszenia dotyczyły tylko kilku niegroźnych kolizji.

W dniu Wszystkich Świętych oprócz zapewniania bezpieczeństwa osobom udającym się na groby zmarłych, policjanci kontrolowali także trzeźwość kierowców w okolicach cmentarzy. Żaden z nich nie został zatrzymany.

Najbardziej nieoczywistym zdarzeniem w tym okresie było wtargnięcie pieszego na przejście dla pieszych, gdy miał on czerwone światło. Ruch na drodze był wzmożony, a całe zajście zaobserwowali policjanci znajdujący się na miejscu. Mężczyzna był nietrzeźwy i odmówił przyjęcia mandatu. W związku z tym policja wyśle do sądu wniosek o jego ukaranie.

Oprócz tego zielonogórscy policjanci pomogli kobiecie, która przewróciła się na chodniku, idąc na cmentarz. Zraniła sobie dłoń, którą opatrzyli funkcjonariusze pilnujący porządku przy nekropoliach.

Policja informuje, że w powiecie zielonogórskim było bardzo spokojnie zarówno na cmentarzach, jak i w ich okolicach. Działania policjantów polegały głównie na udzielaniu informacji i pomocy podróżnym odwiedzającym groby najbliższych i rozładowywaniem korków na drogach.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE