poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomości#w_drodze: Czy możemy przeklinać, kiedy tylko chcemy?

#w_drodze: Czy możemy przeklinać, kiedy tylko chcemy?

Zakończyliśmy cykl programów dotyczących nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i wracamy do standardowych odcinków. Tym razem z mecenasem Robertem Kornalewiczem porozmawialiśmy o wolności słowa i czy możemy krzyczeć w przestrzeni publicznej wszystko, co tylko nam się podoba.

W 2020 roku podczas wiecu wyborczego Andrzeja Dudy w Nowej Soli jedna z kobiet krzyknęła do kandydata na prezydenta „Je*ać Dudę”. Obrony młodej kobiety podjął się właśnie mecenas Robert Kornalewicz, który nie tylko wybronił Panią Wiktorię od wykroczenia wypowiadania słów nieobyczajnych, ale także od zarzutu znieważenia głowwy państwa.

Minęły dwa lata i znany prawnik ma kolejną sprawę. Tym razem Pan Janusz z Jarocina dostał mandat za koszulkę z napisem „Je*ać PiS”. Rozprawa miała miejsce pod koniec listopada i mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 50 zł. Kornalewicz zapowiada, że będzie się odwoływał.

O wolności słowa, łamaniu praw przez rządzących i… tym czy policjanci i adwokaci obrażają się za słowa „pies” i „papuga” rozmawiamy w nowym programi #w_drodze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE