wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościWażne wsparcie dla piłkarskich boisk

Ważne wsparcie dla piłkarskich boisk

Program Urzędu Marszałkowskiego dotyczący nawadniania boisk sprawdził się, więc wojewódzkie władze zamierzają wspierać również budowę trybun. Wszystko to za zgodą i wsparciem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

 – Mamy dobre wieści dla młodych piłkarzy, ale też tych, którzy trenują na różnych szczeblach rozgrywkowych w naszym województwie. Wspólnie z radnymi w budżecie województwa, który został uchwalony na 2023 rok przeznaczamy 300 tys. zł na nawadnianie boisk oraz 200 tys. zł na budowę trybun – mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Pomoc finansowa z budżetu województwa lubuskiego na realizację inwestycji wyniesie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych zadania. Maksymalna kwota dotacji dla zadania polegającego na budowie trybun wynosi 20 000 zł. Maksymalna kwota dotacji dla zadania w ramach nawadniania boisk wynosi 30 000 zł. Nabór właśnie się rozpoczął, a potrwa jedynie do 17 lutego br. Chodzi o to, aby na wiosnę ruszyły już zadania.

Na co dzień spotykam się z działaczami i to pragnienie nawadniania boisk czy budowania studni jest dość duże. „Trybuna plus” też jest ważnym programem. Obiekty, przy których staną trybuny, poprawią się wizerunkowo. Zachęcą, aby kibice mogli w miarę wygodnie i z odpowiedniej odległości oglądać widowisko sportowe – chwalił działania prezes LZPN Robert Skowron.

Wsparcie w ramach wcześniejszych edycji trafiło m.in. do Nowego Żabna, Trzciela, Ośna Lubuskiego, Witnicy, Kargowej, Dobiegniewa, Cybinki czy Gubina. Środki wydatkowano także na budowę studni oraz przyłącza istniejącego systemu nawadniającego na boisku w Zielonej Górze Ochli oraz budowę studni głębinowej na potrzeby nawadniania boiska w Radoszynie.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.7 °
5.6 °
81 %
3.5kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE