piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraWOŚP na sportowo – biegiem, na rowerze albo autem!

WOŚP na sportowo – biegiem, na rowerze albo autem!

Już w niedzielę, 28 stycznia, odbędzie się wiele ciekawych imprez wspierających akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze nie zabraknie wydarzeń sportowych m.in. Turystycznego Rajdu 4×4 czy Lubuskiego Maratonu Indoor Cycling&Running.

Wielkimi krokami zbliża się finał tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Uroczyste świętowanie wraz z koncertami odbędzie się na scenie na parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej. Więcej o zielonogórskim finale WOŚP pisaliśmy w artykule: Znamy szczegóły finału WOŚP w Zielonej Górze!.

W sobotę i w niedzielę odbędzie się także kilka imprez wspierających akcję WOŚP. Najwięcej z nich to wydarzenia sportowe. Dzień przed finałem będzie można wybrać się do hali CRS na 8. Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling&Running. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 180 rowerków i 10 bieżni. Aktywność fizyczna chętnych będzie trwać 3,5 godziny przy wsparciu 7 prowadzących. Rejestracja na tę imprezę odbywa się telefonicznie z podziałem na kolarzy i biegaczy. Ci, którzy chcą pokonać cały dystans na rowerku stacjonarnym, mogą zgłosić się do Włodka pod numer 513207280, a biegacze do Leny pod numer 881359427.

Kolejną ciekawą imprezą towarzyszącą finałowi WOŚP jest X Jubileuszowy Turystyczny Rajd 4×4, który odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Uczestnicy wyruszą spod Palmiarni na teren ODTJ Tomaszowo, skąd będą mieć do pokonania trasę około 120 kilometrów w jedną stronę. W tym wydarzeniu uczestnicy mogą zapisać się do jednej z 6 klas, które różnią się wymaganiami. W rajdzie będzie można pokonać trasę w SUV-ach 4×4, 6×6, a także na motocyklach, quadach i UTV oraz buggy dopuszczonych do ruchu drogowego. Całość zebranych pieniędzy z opłat wpisowych na imprezę zostanie przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miłośnicy nieco spokojniejszych sportów mogą wybrać się na maraton jogi do siedziby SPOKO Family organizowany przez Side-Project. Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie trwać aż do godziny 15:00. Swoje propozycje wykonywania jogi zaprezentuje aż 7 różnych osób.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE