poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZnamy szczegóły finału WOŚP w Zielonej Górze!

Znamy szczegóły finału WOŚP w Zielonej Górze!

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się do nas wielkimi krokami. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia w całej Polsce odbędzie się wiele atrakcji, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla potrzebujących. W tym roku WOŚP gra pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. Na zielonogórskiej scenie pojawią się m.in. Papa Dance oraz Majka Jeżowska Band. Nie zabraknie również sportowych wydarzeń, które także przyczynią się do zbiórki pieniędzy.

Scena zielonogórskiego finału WOŚP po raz kolejny zostanie rozstawiona na parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej. Muzyczne występy rozpoczną się o godzinie 15:00. Jako pierwszy zaśpiewa na niej Oskar Cyms, a później scenę przejmie Majka Jeżowska Band. Zielonogórzanie usłyszą również piosenki Szymona Wydry i Carpe Diem. Finałowy koncert, podczas którego zostanie puszczone światełko do nieba, zagra zespół Papa Dance.

W pobliżu sceny mieszkańcy Zielonej Góry znajdą WOŚP-owe miasteczko ze stoiskami tematycznymi oraz gastronomicznymi. Wciąż można się zgłaszać do organizatorów w celu wystawienia swoich rzeczy na stanowisku. Chętni powinni wysłać maila na adres: sztab.wospzg@gmail.com.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się nie tylko przy Filharmonii Zielonogórskiej, ale również na deptaku. Przy ratuszu pojawi się przeszklony kontener, w który będzie występować Rademenez. Zielonogórski raper będzie wykonywać freestyle, za który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Oprócz występów artystycznych zielonogórzanie mogą wybrać się na wydarzenia sportowe. W Zielonej Górze odbędzie się m.in. bieg charytatywny Policz się z cukrzycą (więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Trwają zapisy na bieg „Policz się z cukrzycą”) oraz Orkiestrowy Lubuski Maraton Indoor Cycling and Running w hali CRS, który odbędzie się dzień przed finałem, w sobotę, 27 stycznia.

Jak co roku odbędzie się również wielkie morsowanie z zielonogórskimi morsami w Ochli, a z nowych atrakcji będzie można wziąć udział w tańczeniu poloneza w Parku Książęcym w Zatoniu. Poloneza zatańczy aż 700 osób z okazji 700-lecia uzyskania praw miejskich Zielonej Góry.

Nie zabraknie także licytacji. W tym roku będzie można wylicytować m.in. bitwę w kisielu. Zwycięzca lub zwyciężczyni licytacji wytypuje dwóch radnych, który zmierzą się w kisielu, a przegrany zostanie później obsypany pieprzem. Organizatorzy liczą na to, że po raz kolejny w naszym mieście zostanie pobity rekord. Udało się to w poprzednim roku, gdy zielonogórzanie zebrali prawie 560 tysięcy złotych.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
13.9 ° C
13.9 °
12.8 °
39 %
0.8kmh
67 %
pon.
25 °
wt.
25 °
śr.
28 °
czw.
31 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE