niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraEkopatrole już w „starej” Zielonej Górze. Jak przygotować choinki?

Ekopatrole już w „starej” Zielonej Górze. Jak przygotować choinki?

Za nami pierwszy tydzień ekopatroli z Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pracownicy ZGK zbierają spod domów i bloków choinki bożonarodzeniowe, które otrzymają kolejne życie. Teraz ekopatrole wjechały do „starej” Zielonej Góry.

Z pierwszych sołectw zniknęły już bożonarodzeniowe drzewka. Swoje choinki oddali już mieszkańcy m.in. Drzonkowa, Raculi i Suchej. Następne w kolejce są Zatonie, Nowy Kisielin i Stary Kisielin, a w ostatnim tygodniu akcji, np. Przylep i Ochla. W tym tygodniu ekopatrole dotrą przede wszystkim do mieszkańców starego miasta Zielona Góra.

Przypominamy, że ekopatrole jeżdżą przez cały tydzień. Podane w harmonogramach daty, to terminy wystawiania choinek przy śmietnikach. Od dzisiaj zabierane są drzewka m.in. z ulicy przy deptaku, np. Kościelnej, Kopernika, Kupieckiej i Drzewnej. Swoje choinki mogą wystawić także mieszkańcy Osiedla Zacisze. Aby sprawdzić, kto jeszcze znajduje się w rejonie I, warto odwiedzić stronę zgk.net.pl.

rejonu II odbiór drzewek rozpocznie się 22 stycznia, III – 29 stycznia, a IV – 5 lutego. Dokładny harmonogram z podziałem na poszczególne ulice znajdziecie na stronie internetowej: zgk.net.pl.

ZGK informuje, aby zostawiać choinki pod pergolami śmietnikowymi w widocznym miejscu, do którego będzie mógł podjechać samochód ekopatroli. Drzewka nie mogą być także zawinięte żadną folią. Najlepiej pozostawić je bez niczego. Wszystkie zebrane choinki będą zrębkowane, a później trafią w ręce mieszkańców jako naturalny nawóz, dlatego każde zawinięcie ich w folię jest problematyczne w podejmowaniu dalszych działań.

Finał akcji Eko Choinka odbędzie się po zakończeniu wszystkich ekopatroli. Wśród atrakcji przewidziano m.in. Leśną Osadę, czyli piknik edukacyjny m.in. dla uczniów szkół podstawowych na zielonogórskim deptaku czy akcję Dobro z natury, która polega na wystawieniu prac lokalnych artystów z zeszłorocznej choinki na aukcje charytatywne.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE