sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościWyniki egzaminu ósmoklasisty. Lubuskie wypadło kiepsko

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Lubuskie wypadło kiepsko

1 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Szkoły z województwa lubuskiego zanotowało wyniki poniżej średniej krajowej.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzano po raz czwarty. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W całym kraju do egzaminu przystąpiło ponad pół miliona ósmoklasistów, w tym ok. 6 tysięcy z Ukrainy.

Krajowa średnia, jeśli chodzi o wyniki egzaminu ósmoklasisty, wynosi:

  • język polski – 60 procent
  • matematyka – 57 procent
  • język angielski – 67 procent

Język angielski był najchętniej wybieranym przez ósmoklasistów językiem obcym. Byli jednak uczniowie, którzy zdawali z francuskiego (80 proc.), hiszpańskiego (81 proc.), włoskiego (89 proc.), rosyjskiego (65 proc.) i niemieckiego (50 proc.).

Jak wypadło Lubuskie? Kiepsko…

W pierwszym terminie do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 13 740 uczniów z województwa lubuskiego. Jak sobie poradzili? Dość kiepsko, ponieważ wyniki z lubuskich szkół są poniżej średniej krajowej, choć nie odbiegają od niej znacząco. W przypadku języka polskiego osiągnęli 57 procent, natomiast z matematyki – 53 procent.

Należy pamiętać, że są to wstępne wyniki. Wciąż czekamy na szczegółowe informacje, z rozbiciem na wyniki z powiatów i gmin województwa lubuskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
-0.6 ° C
0.1 °
-0.6 °
80 %
4kmh
12 %
sob.
2 °
niedz.
0 °
pon.
0 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE