czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaTematykaSprawy SpołeczneWypłaty 14-tych emerytur - bądź ostrożny.

Wypłaty 14-tych emerytur – bądź ostrożny.

Niestety, jak pokazuje policyjne doświadczenie, wypłata tak zwanych „czternastek” może okazać się sposobnością dla oszustów. Mundurowi przypominają, że świadczenia wypłacane są z urzędunie trzeba składać żadnego wniosku.

Jak podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pierwsi emeryci i renciści otrzymali czternastą emeryturę już 25 sierpnia. W systemie mundurowym oraz w przypadku osób pobierających zasiłki i świadczenia przedemerytalne z Zakładu Usług Społecznych, dodatkowe pieniądze wypłacone zostaną  wraz z wrześniowym świadczeniem w dniach 1, 5, 6, 10, 15 oraz 20. Z kolei osoby pobierające świadczenia rolnicze, rzadziej niż raz na miesiąc – otrzymają „czternastkę” w październiku.

Seniorze, pamiętaj, Tak zwana „czternastka” jest świadczeniem wypłacanym z urzędu. Oznacza to, że osoby uprawnione do otrzymania wypłat nie muszą składać żadnego wniosku.

Czternasta emerytura trafi w sumie do 9 milionów emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe. Prawdopodobieństwo usiłowania oszust finansowych na szkodę seniorów jest więc duże. Najlepszą ochroną przed przestępczym działaniem jest świadomość czyhających zagrożeń oraz wiedza o tym, jak działają oszuści.

Pieniądze otrzymacie Państwo w takiej formie, w jakiej dotychczas otrzymywaliście renty czy też emerytury. Jeśli ktokolwiek skontaktuje się z Państwem informując, że do otrzymania świadczenia niezbędne jest wypełnienie dokumentów, to sygnał, że po drugiej stronie znajduje się oszust chcący przejąć pieniądze. Proszę również nie dawać wiary informacjom, że Państwa pieniądze są zagrożone i należy je natychmiast wypłacić z konta, aby nie wpadły w niepowołane ręce – nawet jeśli nasz rozmówca podaje się za policjanta. UWAGA: Policja, nigdy nie kontaktuje się z Państwem prosząc o jakąkolwiek wypłatę gotówki czy też przelewy bankowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE