niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraX edycja Biegu Jeża już w sobotę!

X edycja Biegu Jeża już w sobotę!

Już w tę sobotę, 28 października, zielonogórzanie przebiegną po raz dziesiąty Bieg Jeża. Jubileuszowa edycja odbędzie się na stadionie MOSiR przy ulicy Wyspiańskiego 58. Pobiec mogą zarówno duzi, jak i mali.

Bieg Jeża odbędzie się w Zielonej Górze już po raz dziesiąty. Jubileuszowa edycja miała odbywać się jak co roku w Parku Tysiąclecia, lecz z przyczyn niezależnych od organizatorów, wydarzenie zostało przeniesione na stadion MOSiR przy ul. Wyspiańskiego. Tam wystartują młodzi i starci biegacze, aby wesprzeć zielonogórskie schronisko.

X Bieg Małego Jeża, czyli bieg dla dzieci odbędzie się aż w czterech kategoriach: 100 metrów przebiegną biegacze w wieku od 2 do 3 lat, 400 metrów – 4-7 lat, 800 metrów – 8-11 lat, a 1500 metrów – 12-15 lat. Najmłodsza kategoria wiekowa wystartuje o godzinie 10:30. Maksymalnie w biegu może wziąć udział 300 biegaczy.

Na godzinę 12:30 zaplanowano start X Biegu Jeża dla dorosłych (od 16 lat). Starsi biegacze przebiegną 3 kilometry. Tutaj również obowiązuje limit – pobiec może tylko 200 uczestników.

Jednym z celów biegu jest pomoc Miejskiemu Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt – OTOZ Animals w Zielonej Górze. W związku z tym każdy zapisany uczestnik, aby wystartować w biegu musi wpłacić minimum 30 złotych (Bieg Małego Jeża) lub 40 złotych (Bieg Jeża) na zbiórkę (LINK). Dodatkowo biegacze mogą przynieść podarunki, które pomogą w opiece nad zwierzakami, np. mokrą karmę dla psów i kotów (dobrej jakości), podkłady, rękawiczki jednorazowe, koce, ręczniki czy kołdry.

Zapisy na bieg trwają do środy, 25 października. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a zwycięzca Biegu Jeża dostanie puchar. Organizatorzy wraz z partnerami i sponsorami przygotowali także szereg atrakcji, które będą czekać na młodszych i starszych biegaczy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
24.4 ° C
26.2 °
24.4 °
32 %
2.7kmh
96 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
19 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE