niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJak przebiegają prace nad wiaduktem przy ul. Zjednoczenia?

Jak przebiegają prace nad wiaduktem przy ul. Zjednoczenia?

Prace nad odbudową wiaduktu przy ulicy Zjednoczenia trwają. Obecnie firma wykonująca zlecenie wyburza stare fundamenty filarów. Jak długo zielonogórzanie będą musieli czekać na otwarcie przejazdu obiema nitkami?

Wykonawcą prac odbudowy wiaduktu jest firma Nowak-Mosty, która prace rozpoczęła we wrześniu tego roku. Na wykonanie zadania ma półtora roku, ale obecnie, zgodnie z harmonogramem, zakłada się, że prace zakończą się już w grudniu 2024 roku. Później zostanie wykonany remont nitki zachodniej (ruch drogowy od ulicy Zjednoczenia w stronę ronda PCK).

Od września wykonawcy udało się wyburzyć część fundamentów starych filarów. Z trzynastu zostały do usunięcia już tylko trzy. Zostały także zamontowane pale pod nowe fundamenty. Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, do tej pory zostały wyburzone fundamenty pod dziesięcioma filarami, które stały od początku nitki wschodniej przy ulicy Energetyków do torów kolejowych. Obecnie będą wyburzane kolejne trzy, które są za torami.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Radosław Sujak

Dodatkowo firma zamontowała pale pod nowe fundamenty, a na dwóch podporach zakończono już zasypki wykopów. Wykonawca sprawdza także, czy nie napotka żadnych kolizji poprzez kontrolne przekopy.

Urząd Miasta informuje również o jesiennym przeglądzie nitki zachodniej, po której obecnie poruszają się mieszkańcy w jedną i w drugą stronę. Przegląd przeprowadza się w celu kontroli bezpieczeństwa ruchu drogowego, a wykonuje go Adam Wysokowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Radosław Sujak

Inwestycja została wyceniona na kwotę brutto w wysokości ponad 25 milionów 441 tysięcy złotych. Na prace nad wiaduktem Zielona Góra otrzymała dofinansowanie z rządowej rezerwy subwencji w kwocie około 40 milionów złotych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE