czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaTematykaWypadkiZagrożenie pożarowe w lasach

Zagrożenie pożarowe w lasach

Na terenie nadleśnictw położonych w województwie lubuskim ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Od początku roku strażacy odnotowali ponad 3 tys. pożarów w lasach. To ponad trzykrotnie więcej niż w analogicznym czasie 2021 roku. Tylko w maju strażacy gasili już ponad 1,2 tys. pożarów lasów, w Lubuskiem aż 219 razy. Na godzinę 9:00 Lasy Państwowe ustaliły duże zagrożenie pożarowe w lasach na terenie całego kraju. – informuje rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Ściółka w lesie jest dramatycznie sucha. Niedobór opadów i wysokie wartości temperatury powietrza oraz zmniejszające się rezerwy zasobów wodnych powodują wzrost zagrożenia pożarowego. Wystarczy jedna iskra, by sucha jak papier ściółka zajęła się ogniem.

Leśnicy alarmują o skali zagrożenia i apelują o zawiadamianie najbliższej jednostki straży pożarnej lub pracowników Służby Leśnej o zauważonych pożarach lasu lub pożarach bezpośrednio im zagrażającym oraz przypominają, że w lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów. Każdy pożar to określone straty, od tych niepoliczalnych w środowisku przyrodniczym, po te wymierne finansowo.

W przypadku zauważenia pożaru należy niezwłocznie skontaktować się z numerem alarmowym Państwowej Straży Pożarnej 998 lub z numerem alarmowym 112.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
20.1 °
18.4 °
73 %
2kmh
73 %
śr.
18 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE