wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościW weekend burze z gradem i wichury w Lubuskiem

W weekend burze z gradem i wichury w Lubuskiem

Synoptycy przewidują, że w piątek – 20 maja – woj. lubuskie nawiedzą burze z gradem, a w weekend możemy spodziewać się wichury!

O niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych, które mogą wystąpić w naszym regionie poinformowali Lubuscy Łowcy Burz.

Oprócz tego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia, które obejmuje całe województwo lubuskie.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczy burzy z gradem, które miałoby nawiedzić w piątek – 20 maja – nasz region. W tym wypadku mówimy o ostrzeżeniu drugiego stopnia, w którym synoptycy ostrzegają przed burzą z opadami deszczu lub gradu (30-50 mm, lokalnie do 60 mm). Oprócz tego należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru – od 90 do nawet 115 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (godz. 7.30) do soboty – 21 maja (godz. 7.30).

W weekend natomiast IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Od soboty do niedzieli w województwie lubuskim należy spodziewać się burz z opadami deszczu (20-30 mm, lokalnie do 40 mm). Ponadto będziemy mieli do czynienia z silnym wiatrem o prędkości 55-70 km/h, w porywach do 70-90 km/h. Uważajcie na siebie!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.6 ° C
5.6 °
5.1 °
85 %
7.5kmh
88 %
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE