sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryBezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Sprawdź, gdzie i kiedy wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w ramach profilaktyki.

Warto dbać o swoje zdrowie i zwiększyć świadomość dotyczącą objawów, diagnostyki i leczenia onkologicznego. Zdaniem ekspertów najważniejszą rolę w zapobieganiu chorobie nowotworowej odgrywa profilaktyka pierwotna, której celem jest podejmowanie kompleksowych działań u osób zdrowych.

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym. Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Badanie pozwala wcześnie wykrywać 90-95% zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny.

Bezpłatne badania mammograficzne refundowane przez NFZ przeznaczone są dla wszystkich Pań w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii – skierowanie nie jest wymagane.

Badania wykonywane będą w dniach 7 i 8 marca w Przychodni lekarskiej na ul. Skarbowej 2. Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 pod nr 68 41 41 411 lub online: https://diagnostyk.pl/aktualnosci.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
słabe opady deszczu
11.4 ° C
11.7 °
10.2 °
68 %
2.2kmh
91 %
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
6 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE