czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościŻaryCo z połączeniami autobusowymi?

Co z połączeniami autobusowymi?

Mieszkańcy Żagania i Lubska nie dotrą już bezpośrednio do Zielonej Góry. Zawieszono także część połączeń autobusowych między Żarami, a Lubskiem. Trwają rozmowy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego z przewoźnikami. Czy Samorząd uratuje niedochodowe linie autobusowe?

W Urzędzie Marszałkowskim Lubuskie odbyło się spotkanie poświęcone możliwościom organizacji przewozów autobusowych na obszarze województwa. Prowadzono rozmowy z przewoźnikami autobusowymi: Józefem Słowikowskim – wiceprezesem firmy Feniks V sp. z o. o. oraz Piotrem Pasternakiem – Prezesem Zarządu PKS Zielona Góra sp. z o.o.

Strony spotkania omówiły problemy związane z dostępnością do komunikacji autobusowej – m.in. na trasach: Zielona Góra – Żagań – Zielona Góra oraz Lubsko – Zielona Góra – Lubsko. W kontekście istnienia zagrożenia likwidacji przez przewoźników niedochodowych linii.

Członek Zarządu, Marcin Jabłoński zapewnił, że zostaną przeanalizowane wszelkie możliwości wsparcia przewoźników tak, aby pasażerowie nie zostali pozbawieni dostępu do publicznego transportu zbiorowego. Zweryfikowanie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców – wykonywanych w granicach administracyjnych co najmniej dwóch powiatów i niewykraczających poza granice jednego województwa – nastąpi w najbliższych miesiącach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
13.4 ° C
17.4 °
13.4 °
79 %
1.3kmh
1 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
22 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE