wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryElżbieta Łobacz - Bącal odebrała medal Honorowego Obywatela

Elżbieta Łobacz – Bącal odebrała medal Honorowego Obywatela

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Żarach Pani Elżbieta Łobacz – Bącal odebrała medal Honorowego Obywatela Miasta Żary.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Żary jest zaszczytnym dowodem uznania dla osób o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię i rozwój miasta. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Radę Miasta. Kandydatkę w tajnym głosowaniu wybrała kapituła, w której zasiadają: Marian Popławski, Olga Boryń, Jerzy Węgier, Marcin Hakman, Beata Kłębukowska, Joanna Małecka i Piotr Czerwiński.

Pani Elżbieta jest prezesem żarskiego oddziału PTTK, aktywnie promuję turystykę i sport wśród mieszkańców, organizuje wycieczki turystyczne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży z Żar i okolic. Zasiadała w Radzie Miasta oraz Radzie Powiatu, posiada także liczne odznaczenia za aktywne działania na rzecz edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.

Ten tytuł to docenienie wkładu w promowanie turystyki na terenie naszego miasta oraz pracy na rzecz lokalnej społeczności. – czytamy na profilu PTTK Żary. Podczas sesji Pani Eli towarzyszył wierny fanklub pań z PTTK Żary.

Fot. PTTK Żary

Warto przypomnieć, że Pani Elżbieta w 2020 roku została laureatką konkursu „Aktywni i bezpieczni”. W książce „Gdy milkną oklaski” przedstawiono sylwetki emerytowanych sportowców, dla których aktywność to sposób życia. Obok takich postaci, jak Jacek Gmoch czy Andrzej Strejlau, znalazła się również Prezes żarskiego oddziału PTTK.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
2.3 ° C
2.3 °
2.2 °
76 %
0.5kmh
5 %
wt.
10 °
śr.
9 °
czw.
9 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE