środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Tramwaje wrócą na Piaski w sierpniu

Tramwaje wrócą na Piaski w sierpniu

Miejski Zakład Komunikacji zapowiada, że jeśli roboty drogowe pójdą zgodnie z planem to już w sierpniu powrócą kursy autobusów na osiedle Piaski. Pojazdy będą się poruszać po całkiem nowym torowisku.

Miesiąc wcześniej, bo w lipcu ma się zakończyć przebudowa ulic Chrobrego i Mieszka I. W ramach zadania przebudowane zostanie także torowisko na skrzyżowaniu Mieszka I, Roosvelta, Ks. Andrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego oraz początkowy kawałek torowiska na Kazimierza Wielkiego. I właśnie po zakończeniu tych robót można będzie przywrócić na trasy tramwaje jadące na Piaski.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze kursy tramwajów nr 2 i 3 zostaną uruchomione jeszcze w wakacje.

Obecny tabor tramwajowy w postaci 14 nowoczesnych tramwajów TWIST na chwilę obecną jest taborem wystarczającym do obsłużenia wszystkich 3 linii tramwajowych, nawet w momencie powrotu połączenia z os. Piaski. Należy jednak liczyć się z faktem, że czasami nie wszystkie tramwaje mogą wyjechać (wymagają przeglądów, drobnych napraw, występują kolizje). Zatem gdy pojawi się sytuacja, że wszystkie TWISTY nie będą dyspozycyjnie, MZK uruchomi tabor zastępczy w postaci odrestaurowanych „Helmutów” i będą one obsługiwać tylko linię nr 2 – informują urzędnicy.

Dodatkowo, jeszcze przed jesienią przyszłego roku w Gorzowie ma się pojawić kolejnych sześć nowych TWIST-ów. Zostały one kupione przez miasto dzięki rządowemu dofinansowaniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
3 °
96 %
6.2kmh
100 %
śr.
3 °
czw.
5 °
pt.
6 °
sob.
3 °
niedz.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE