niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryKolejna edycja Dnia Geotopu

Kolejna edycja Dnia Geotopu

Już w najbliższą sobotę 08.10.2022 odbędzie się kolejna edycja Dnia Geotopu. Kolorowe jeziorka na Dawnej Kopalni Babina kolejny raz będą areną ciekawego wydarzenia.

W najbliższą sobotę – 8 października, na placu pod wieżą widokową na ścieżce geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina” w godz. od 11:00 do 16:00 staną edukacyjne stoiska zaproszonych przez nas gości, jak również miejscowych nadleśnictw, tworząc łącznie „Leśną Osadę”. Kogóż tam nie będzie! Spodziewamy się  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, Stowarzyszenia Geopark „Łuk Mużakowa” (zarówno strony niemieckiej, jak i polskiej), Centrum Kulturalno-Edukacyjne Światowego Geoparku UNESCO „Łuk Mużakowa” z Łęknicy, Zakładu Zagospodarowania Odpadów z Marszowa, Politechniki Wrocławskiej, no i naszych leśnych „partnerów” – RDLP z Zielonej Góry oraz Nadleśnictw Wymiarki i Lubsko. Będziemy oczywiście i my – Nadleśnictwo Lipinki. Zabawa w przyrodniczo-środowiskowo-leśne gry, quizy i sprawdziany zręcznościowe, pozwoli na zdobycie miana „Przyjaciela Przyrody” i otrzymanie drobnych upominków. – zaprasza Nadleśnictwo Lipinki

W sobotę będzie można wybrać się na spacer z przewodnikiem wokół największego ze zbiorników pokopalnianych tzw. „Afryki”. Atrakcję tą przewidziano od godz. 12:00, z zamiarem poświecenia na nią ok. 1,5 godz.

Sklep SEZAM /MAGDALENKA/ z Droszkowa szykuje wyśmienitą degustację wędlin, przetworów, konfitur i nie tylko. Natomiast Restauracja CLIFF z Żar przygotuje przepyszny bigos, w deserowym towarzystwie ciepłych napojów i ciasta. Tą gastronomiczną atrakcję przewidziano na godz. 13:30. Można również przyjść ze swoąa kiełbaską, będzie ognisko w komplecie ze szpikulcami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
22 ° C
23 °
21.6 °
58 %
2.2kmh
93 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE