piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinWielki pożar hal magazynowych w fabryce mebli koło Świebodzina

Wielki pożar hal magazynowych w fabryce mebli koło Świebodzina

W piątek (7 października), po godz. 7.00 rano do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie dotyczące potężnego pożaru w fabryce mebli pod Świebodzinem.

Zgłoszenie dotyczyło miejscowości Łąkie pod Świebodzinem, gdzie znajduje się zakład meblarski wraz z halami magazynowymi.

– Mamy do czynienia z pożarem kompleksu hal i wiat magazynowych w zakładzie, który zajmuje się produkcją mebli – mówi bryg. Marcin Bohuszko, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świebodzinie.

To duży i trudny do opanowania pożar dla strażaków. Objął teren około 2 tys. metrów kwadratowych. – Konstrukcje, które zostały objęte pożarem, są stalowe, kryte blachą i znajdowały się w nich materiały łatwopalne jak płyty pilśniowe i drewno do produkcji.

Pożar został już zlokalizowany i trwa jego dogaszanie. Na miejscu działa 16 zastępów straży pożarnej, około 70 strażaków gasi pożar. Nie ma żadnych osób poszkodowanych. Do pożaru doszło zanim zakład zaczął pracę. Jeden z pracowników, który był na miejscu zobaczył ogień i wezwał straż pożarną.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
-0.2 ° C
0.9 °
-0.2 °
69 %
4.2kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE