poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Weszli do lasu i nie mogli wyjść. Interweniowała policja

Weszli do lasu i nie mogli wyjść. Interweniowała policja

Grupa pięciu osób zagubiła się w lesie w okolicach Łośna podczas wyprawy na grzyby. Nie mogli znaleźć drogi powrotnej do samochodu, więc o swojej sytuacji powiadomili policję. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Zdarzenie miało miejsce minionej środy (05.10). To właśnie wtedy czworo dorosłych i dziecko wybrało się do lasu w poszukiwaniu podgrzybków i borowików. Poszukiwania tak ich pochłonęły, że po jakimś czasie zgubili drogę. Odnalezienie zaparkowanego auta okazało się na tyle problematyczne, że konieczne było zawiadomienie policji.

– Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy doskonale orientowali się w terenie. Funkcjonariusze ruszyli z wodą do zagubionych. Już po kilkunastu minutach policjanci odnaleźli pięć osób, w tym kilkuletnie dziecko. Mundurowi gorzowskiej komendy nie mieli problemu, by doprowadzić ich do auta – relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Szybkie odnalezienie grzybiarzy było możliwe między innymi dzięki szybkiemu zgłoszeniu i to w momencie kiedy na dworze było jeszcze widno.

Funkcjonariusze przypominają, aby przed wyjściem do lasu odpowiednio się przygotować.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE