czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryŁęknica stawia na turystkę i gospodarkę

Łęknica stawia na turystkę i gospodarkę

Łęknica chce przyciągnąć turystów, zaproponować im bogatą ofertę i rozbudować bazę turystyczną. W realizacji tych planów pomoże projekt prowadzony w partnerstwie z Województwem Lubuskim.

W środę 24 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu pn. „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez kampanię promocyjną z wykorzystaniem potencjału turystycznego i gospodarczego Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa oraz Parku Mużakowskiego o zasięgu krajowym i międzynarodowym”. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Wartość zadania wynosi ponad 2 mln zł, a wielkość dofinansowania 1,9 mln zł.

Park znajduje się na granicy polsko-niemieckiej, na terenie, który obejmuje Lubuskie, Saksonię i Brandenburgię. To miejsce szczególne, o dużym znaczeniu, które stwarza ogromne możliwości do działania przedsiębiorcom. – Mamy nadzieję, że hotelarstwo i turystyka będą dzięki temu lepiej zorganizowane, a turyści przyjadą zobaczyć to wyjątkowe miejsce, gdzie można spacerować nie odczuwając, że jest się na pograniczu, że istnieją jakieś granice w Unii Europejskiej, gdzie można dowolnie się przemieszczać w pięknych okolicznościach przyrody i w miły sposób spędzać czas – Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.          

W ramach projektu planuje się m.in. realizację następujących zadań:

  • opracowanie planu promocji i komunikacji
  • organizację konferencji i seminariów tematycznych
  • organizację cyklicznych mini targów turystycznych
  • organizację imprez promocyjnych dla przedsiębiorców przy okazji wydarzeń ważnych dla miejsca i regionu
  • płatną kampanię promocyjną w mediach społecznościowych kampanię PR-ową w lokalnych i regionalnych mediach oraz mediach ogólnopolskich

Piotr Kuliniak, Burmistrz Gminy Łęknica dziękował marszałkowi za możliwość udziału w tym projekcie. Podkreślał, że Łęknica staje się powoli mekką turystyczna naszego regionu i nie tylko. Powołał się na badania niemieckiej fundacji, która zarządza niemiecką częścią parku, które wskazują, że w 2019 r. prawie 400 tys. osób odwiedziło Park Mużakowski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
12.8 ° C
13.9 °
12.8 °
92 %
2.2kmh
50 %
czw.
25 °
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE