poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPark Dworski w Iłowie jako miasteczko zdrowia

Park Dworski w Iłowie jako miasteczko zdrowia

W niedzielę, 3 lipca w pięknych okolicznościach przyrody Lubuszanie mogli skorzystać z bezpłatnych badań i atrakcji w ramach Pikniku Zdrowia i Profilaktyki.

Uczestnicy Pikniku Zdrowia mogli na miejscu zapisać się na badania, a także zmierzyć poziom cukru we krwi czy ciśnienie tętnicze. – Udało nam się wspólnie zaprosić tu szpitale, które są znane na południu województwa. Jest razem z nami Szpital Na Wyspie, 105. Szpital Kresowy, ale przyjechał też Szpital Uniwersytecki z Zielonej Góry, szpitale z Nowego Dworka, Torzymia i Zaboru – mówiła Elżbieta Anna Polak.

Fot. Lubuskie

Podczas Pikniku Zdrowia i Profilaktyki na Lubuszan czekały również rozmaite atrakcje, takie jak fotobudka, stoiska promujące ekologię czy dania serwowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły: UNIWAND – zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej, Zespół Górali Czadeckich „Jodełki” z Żagania i Miejska Orkiestra Dęta z Iłowej. 

Promujemy programy profilaktyczne. Mamy co promować, ponieważ w regionie lubuskim mamy chyba najwięcej w Polsce programów profilaktycznych. To profilaktyka raka jelita grubego, piersi, szyjki macicy. Jest również program w zakresie rehabilitacji i program „Zdrowe Płuca Lubuszan”. Wczesne badania, profilaktyka to recepta na wyleczenie. A w ramach lubuskich inteligentnych specjalizacji zdrowie i jakość życia jest naszym priorytetem – przekonywała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Kolejny Piknik Zdrowia i Profilaktyki odbędzie się w niedzielę, 10 lipca w Lubięcinie. Terminy następnych podajemy poniżej.

  • Wschowa (17 lipca),
  • Osiecznica (13 sierpnia),
  • Lubniewice (20 sierpnia),
  • Przytoczna (27 sierpnia)
  • Janczewo (11 września).

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
19.2 ° C
19.9 °
18.9 °
85 %
0.9kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
30 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE