czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPodróbki na bazarze w Łęknicy

Podróbki na bazarze w Łęknicy

Policjanci z żarskiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zabezpieczyli podrabianą odzież i obuwie warte blisko 80 tysięcy złotych.

Policjanci i pogranicznicy skontrolowali bazar w Łęknicy w minioną środę (15 czerwca). Na dwóch stoiskach funkcjonariusze zabezpieczyli rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. To blisko 250 sztuk bluz, koszulek, sukienek, swetrów obuwia oraz blisko 400 oznaczeń graficznych, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek.

Podróbki znajdowały się na dwóch stoiskach, handlowali nimi obywatele Bułgarii, mieszkańcy powiatu żarskiego – 40-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to blisko 80 tysięcy złotych. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej za handel towarami oznaczonymi bezprawnie zarejestrowanym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Natomiast, jeśli proceder jest na dużą skalę nawet do pięciu lat więzienia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
62 %
2.2kmh
2 %
czw.
11 °
pt.
13 °
sob.
12 °
niedz.
12 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE