sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPoprawa turystyki rowerowej w regionie

Poprawa turystyki rowerowej w regionie

Na początku czerwca w Forst odbyło się spotkanie mające na celu omówienie potencjału Euroregionu, jego walorów turystycznych ze szczególnym uwzględnieniem turystyki rowerowej.

Ścieżki rowerowe w powiatach żarskim i krośnieńskim mają współgrać z tymi znajdującymi się po stronie niemieckiej. Dlatego na początku 3 czerwca Wicestarosta Małgorzata Issel i Naczelnik Wydziału Finansowo- Budżetowego Anna Balcewicz uczestniczyły w polsko-niemieckim spotkaniu dotyczącym oznakowania ścieżek i szlaków rowerowych. Rozmowy, którym przewodniczył Starosta Harald Altekruger odbyły się w siedzibie Powiatu Szprewa-Nysa w Forst.

„- Liczba kilometrów ścieżek rowerowych w naszym najbliższym regionie jest, niestety, bardzo mała i nie spełnia oczekiwań sympatyków tej turystyki – mówi R. Zakrzewski Wicestarosta Krośnieński. – Rozwiązaniem kompromisowym wydaje się być wyznaczenie i oznakowanie ścieżek i szlaków rowerowych, gdzie potencjalny turysta skorzysta z drogi publicznej, ścieżki rowerowej, drogi leśnej, ale otrzyma wcześniej pakiet informacji jak ta trasa przebiega, po jakiej nawierzchni, itp. Stworzenie takiej bazy wskazówek i jednoczesnego oznakowania tych szlaków jest możliwe dzięki transgranicznemu projektowi.

Strona niemiecka przedstawiła obowiązującą koncepcję oznakowania ścieżek rowerowych po stronie niemieckiej, sposób finansowania oraz aspekty prawne tego zagadnienia. Wypracowano wstępny scenariusz, który zakłada pozyskanie źródeł finansowania z transgranicznego projektu, dzięki któremu powstałoby oznakowanie istniejących szlaków i ścieżek rowerowych.

– Uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć dalszej współpracy w ramach Euroregionu i wyrażali nadzieję na pozyskanie środków na budowę nowych tras, rewitalizację szlaków już istniejących oraz spójne oznakowanie tras po obu stronach granicy. – informuje powiat żarski


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
20.8 ° C
21.1 °
19.9 °
71 %
1.8kmh
89 %
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
28 °
śr.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE