niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra- To są interesy - hipokryzja radnego Zielona Razem

– To są interesy – hipokryzja radnego Zielona Razem

Za nami Marsz Równości, wspaniałe święto pozytywnych i dobrych emocji. Niestety nie udało się uniknąć polityki. O ile przemówienia Posłów na Sejm czy Senatora były poprawne to wypowiedź radnego Filipa Czeszyka sprawiło, że jeden z aktywistów nie wytrzymał.

Prezydenckie media kręcą aferę. Wspierany finansowo przez szefa klubu Zielona Razem radnego Filipa Gryko serwis Wiadomości ZG (WZG) pisze o ataku na swojego klubowego kolegę radnego Filipa Czeszyka podczas Marszu Równości.

– Podczas Marszu Równości, Czeszyk został słownie zaatakowany przez jednego z aktywistów sympatyzujących z lubuską Platformą Obywatelską. – Narzucają narrację, że jesteśmy w koalicji z PiS – czytamy w niepodpisanym artykule na stronie WZG.

Na nieszczęście rzekomo pokrzywdzonego radnego Czeszyka dostępne jest również nagranie video, na którym widać całe zajście. Jest to fragment jego przemówienia pod zielonogórską Filharmonią. Podczas wypowiedzi krytykuje m.in. polityków mówiąc, że żadna partia nie zrobiła niczego dla środowiska LGBT, ale też krytykuje rządzących i jednocześnie chwali się inicjatywami – Zielona Góra to miasto akceptacji, mamy edukację antydyskryminacyjną, mamy plac praw kobiet. Mamy patronat prezydenta Janusza Kubickiego i marszałkini Eli Polak – mówił radny prezydenckiego klubu.

Część słów na temat polityki na tyle sprowokowały aktywistę Patryka Nowakowskiego, że chwycił za mikrofon i chciał pewne fakty przypomnieć:

– Czy wiecie, że radny Filip Czeszyk razem z Prawem i Sprawiedliwością rządzą miastem? – chwilę potem organizatorzy przerwali jego wypowiedź. Nowakowski dokończył ją jednak w internecie – Radny, który tworzy w radzie miasta koalicję z PISem, pokazuje swoją hipokryzję. Gdy całą Polskę obiegł „żenujący żart” kolegi radnego z PiS Jacka Budzińskiego o rodzaju używanych podpasek, „Są tu dziewczyny z LGBT? Jakich podpasek używacie, żeby w jaja nie uwierały?” na sesji rady miasta FILIP CZESZYK wspólnie z radnymi prezydenta i kolegami z PISu uchronili homofoba Budzyńskiego przed jakąkolwiek odpowiedzialnością za swoje słowa. – pisownia oryginalna.

Faktem jest również, że kilka tygodni temu radni Zielona Razem i prezydent besztali aktywistów za to, że dla uchodźców z Ukrainy w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego były dostępne prezerwatywy.

Prawdą też jest, że mimo początkowych ustaleń o rotacji Przewodniczącego Rady, tę funkcję sprawuje cały czas Piotr Barczak z PiS, który został wybrany również głosami Zielona Razem.

– Bycie hipokrytą, jest wpisane w bycie radnym Zielona Góra Razem? Kto odbiera czeki od PiSu, kto zamiata sprawę banerów Łukasza Mejzy pod dywan, kto wydał dane mieszkańców do kopertowych wyborów, by podlizać się przyjaciołom z PiSu, kto głosował na przewodniczącego rady miasta człowieka z PiSu? – wylicza Nowakowski.

Na koniec wystąpienia radny Czeszyk ponownie wziął mikrofon i gdy ludzie dookoła zarzucili mu właśnie współpracę przy wyborze przewodniczącego rady, ten jedynie odpowiedział – Tą są interesy.

Chcąc skomentować ten fragment, mamy wrażenie, że Filip Czeszyk powiedział w końcu prawdę. Tylko czy godzi się robić „interesy” z kimś, kto niszczy Konstytucję i niezależne sądownictwo? Z kimś, kto skazał miliony polskich kobiet na nieludzkie zaostrzenie prawa aborcyjnego? Idąc niestety tym tropem, zaraz mogą niektórzy radni dojść do wniosku, że przecież mimo wojny na Ukrainie możemy kupować rosyjskie paliwo, gaz i węgiel… Przecież to tylko „interesy”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE