poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPosiedzenie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej Geopark Łuk Mużakowa

Posiedzenie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej Geopark Łuk Mużakowa

1 kwietnia, w Łęknicy odbyło się drugie posiedzenie EUWT „Geopark Łuk Mużakowa“, na którym wybrano dyrektora ugrupowania.

W piątek w budynku Centrum Promocji Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łeknicy Walne Zgromadzenie podjęło kilka ważnych uchwał dotyczących bieżącego funkcjonowania EUWT. Dyrektorem EUWT została Nancy Sauer, członek Stowarzyszenia Geopark Muskauer Faltenbogen.

Na spotkaniu omówiona także planowane na 9 września uroczystości założenia EUWT „Geopark Łuk Mużakowa”. Powołany został zespół roboczy, który będzie odpowiadał za to wydarzenie, które odbędzie się w Klein-Kölzig – głównej siedzibie EUWT.

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej „Geopark Łuk Mużakowa“ powstało w grudniu ubiegłego roku. Do jego utworzenia samorząd lubuski dążył sześć lat. Polskę reprezentują w EUWT gminy Brody, Łęknica, Przewóz, Trzebiel, Tuplice, Żary, miasto Żary oraz województwo lubuskie. – czytamy na stronie lubuskie.pl

Celem EUWT jest efektywna promocja Geoparku oraz zwiększenie szans regionu na pozyskiwanie dofinansowania z takich źródeł, jak np. INTERREG. Pozwoli to na tworzenie infrastruktury turystycznej powiązanej z obiektami Geoparku i na rozbudowę bazy usługowej przeznaczonej dla odwiedzających.

Centrum Promocji Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa w Łeknicy to nie tylko miejsce gdzie będzie obradowało polsko- niemieckie EUWT Geopark UNESCO Łuk Mużakowa, ale głównie miejsce gdzie będzie można dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych naszego regionu, poznać jego historię, ale również uczestniczyć w wieku ciekawych aktywnościach. W ramach oferty skierowanej dla przyszłych odwiedzających, pracownicy Centrum odbyli szkolenie z zakresu wypalania ceramiki. Oczywiście takie warsztaty będą udostępniane dla osób odwiedzających nasze Centrum. Więcej informacji będziemy mogli przekazać podczas oficjalnego otwarcia budynku w dniu 07.05.2022. – napisał na swoim profilu Burmistrz Piotr Kuliniak


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.1 ° C
1.9 °
1.1 °
92 %
0.9kmh
90 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
8 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE