czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPrzedszkolaki uczą się przechodzić przez jezdnię

Przedszkolaki uczą się przechodzić przez jezdnię

Policjanci z żarskiej komendy wspólnie z dziećmi ćwiczyli bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy. Funkcjonariusze tłumaczyli maluchom, jak ważne dla bezpieczeństwa są odblaski.

W minionym tygodniu funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji z żarskiej komendy odwiedzili Miejskie Przedszkola numer 4 i 10 w Żarach. Podczas wizyt przypominali o bezpiecznych zachowaniach oraz o zachowaniach, które są zabronione: przebieganie przed nadjeżdżającym pojazdem, wchodzenie na przejście dla pieszych na czerwonym świetle, przechodzenie na drugą stronę drogi zza pojazdu, czy przejeżdżanie rowerem przez przejścia. Funkcjonariusze opowiadali, jak ważne jest noszenie nawet najmniejszych elementów odblaskowych na wierzchniej części odzieży. Podkreślali, że odblask może uratować życie.

Po dużej dawce wiedzy teoretycznej dzieci mogły sprawdzić się w praktyce, na prawdziwym przejściu dla pieszych. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci.

Na koniec uczestnicy spotkań otrzymali odblaski. Ich zakup został sfinansowany ze środków przekazanych na cele profilaktyczne przez Gminę Żary o statusie miejskim.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
12.8 ° C
13.9 °
12.8 °
92 %
2.2kmh
50 %
czw.
25 °
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE