niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieWzmożone kontrole drogowe w powiecie krośnieńskim

Wzmożone kontrole drogowe w powiecie krośnieńskim

W piątek (30 września) policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu krośnieńskiego.

Jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach, których skutki mogą być bardzo poważne. Jest wielu kierowców, którzy wsiadając za kierownicę dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze, a także stosują się do obowiązujących na danym odcinku ograniczeń. Zdarzają się jednak osoby, których zapędy trzeba ostudzić i zdyscyplinować ich do jazdy zgodnej w przepisami.

W tym celu policjanci prowadzą wiele działań by jeszcze skuteczniej wpłynąć na zmianę zachowań kierowców, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drodze. Jednymi z nich są działania „Prędkość”, które na terenie powiatu krośnieńskiego były prowadzone w piątek (30 września).

Od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy usytuowani byli w miejscach, gdzie dochodziło w ostatnim czasie do zdarzeń drogowych, a przepisy były nagminnie łamane.

Należy pamiętać, że zmniejszając prędkość, zwiększamy bezpieczeństwo swoje, osób podróżujących z nami, a także innych uczestników ruchu drogowego. Ten aspekt ma ogromne znaczenie przy zmiennych warunkach atmosferycznych, kiedy to jezdnia jest mokra, a nagłe zahamowanie pojazdu staje się niemożliwe.

Podczas obserwacji ruchu kołowego poza pomiarem prędkości, policjanci zwracali uwagę na sposób jazdy, w szczególności wykonywane przez kierujących manewry, a także na to, czy podczas jazdy mają zapięte pasy i nie używają telefonu komórkowego. Mając na względzie zmianę przepisów w ruchu drogowym, funkcjonariusze podczas kontroli przypominali kierującym o wykroczeniach podlegających recydywie i konsekwencjach z tym związanych.

Pamiętajmy, że wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
22 ° C
22.1 °
17.8 °
56 %
4.1kmh
16 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE