czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Porozmawiaj o północnej obwodnicy - spotkanie dla mieszkańców

Porozmawiaj o północnej obwodnicy – spotkanie dla mieszkańców

Już jutro, tj. we wtorek (04.10) odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące północnej obwodnicy Gorzowa. Będą na nim eksperci, którzy przedstawią między innymi założenia koncepcyjne. Spotkanie jest otwarte dla chętnych.

Jak informują urzędnicy: podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia koncepcji programowo – przestrzennej dla całej obwodnicy, etapy realizacji inwestycji, program funkcjonalno – użytkowy dla I etapu inwestycji, planowany harmonogram prac  oraz analiza wyników inwentaryzacji terenów zielonych.

Mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania bardziej szczegółowych informacji nt. inwestycji – mówi Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 17:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie przy ul. Puszkina.

Przypomnijmy: północna obwodnica Gorzowa ma powstać po to, by poprawić komunikację między drogą krajową nr 22 a drogą ekspresową S3 w północnej części miasta.

www.um.gorzow.pl

Na początek wybudowany ma zostać 400 metrowy odcinek drogi od Ronda Barlineckiego przy ul. Wyszyńskiego do nowego ronda na wysokości ul. Kazimierza Wielkiego (nowa ulica Kamienna). Będzie to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu, pojawią się ścieżki rowerowe, chodniki i przejścia dla pieszych. Pojawią się także dwa ronda, most nad rzeką Kłodawką, odwodnienie i kanalizacja deszczowa.

– Obwodnica, przejmując część ruchu tranzytowego z istniejącej DK22 pozwoli na odciążenie obszaru śródmiejskiego Gorzowa od nadmiernego ruchu samochodowego, a także przyczyni się do poprawy dostępności miasta i jego obszaru funkcjonalnego – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego urzędu miasta.

Budowa obwodnicy została wpisana do Regionalnego Programu Rozwoju Transportu Wojewódzkiego 2030. Koszty jej budowy oszacowano na około 300 milionów złotych. Miasto ubiega się o rządową dotację na ten cel w wysokości około 250 milionów złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE