wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościŻarySpór zakończony. Będą podwyżki!

Spór zakończony. Będą podwyżki!

Trwający kilka miesięcy spór został zakończony. Porozumienie gwarantujące podwyżki podpisane.

O proteście pracowników Starostwa Powiatowego w Żarach i jednostek podległych pisaliśmy kilkakrotnie. Ostatni raz w lutym, po tym jak Starosta Żarski Józef Radzion przedstawił propozycję podwyżek rozciągniętych w czasie

24 marca 2022 r. ogłoszone zostało pogotowie strajkowe w Starostwie Powiatowym w Żarach, w ramach trwającego wielozakładowego sporu zbiorowego w sprawie podwyżki płacy zasadniczej. Starostwo zostało oznaczone flagami związkowymi i banerem informującym. Pogotowie strajkowe ogłoszono także w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach, Domach Dziecka w Żarach, Domach Pomocy Społecznej w Lubsku i Miłowicach.

Trwający czwarty miesiąc spór zbiorowy wielozakładowy, w którym pracowników zatrudnionych w jednostkach Starostwa Żarskiego reprezentowali negocjatorzy NSZZ „Solidarność” z tych jednostek i Zarządu Regionu w Zielonej Górze zakończony. – czytamy na profilu Solidarność Region Zielonogórski.

Wczoraj podczas drugiej rundy mediacji prowadzonych z udziałem mediatora z listy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej podpisano porozumienie gwarantujące podwyżki wynagrodzeń w kwocie 500,00 zł do płacy zasadniczej dla pracowników zatrudnionych w: Dom Pomocy Społecznej w Lubsku, Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach, Domach Dziecka nr 1 i nr 2 w Żarach, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych Powiatu Żarskiego, Starostwie Powiatowy w Żarach oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
5.3 ° C
6.3 °
5 °
82 %
0.5kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
9 °
sob.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE