piątek, 24 maja, 2024

O krok od tragedii [FILM]

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego ukarali w poniedziałek wysokim mandatem kierującego, który zlekceważył przepisy i stworzył zagrożenie na drodze nie ustępując pierwszeństwa pieszemu oraz omijając autobus, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna dostał również 10 punktów karnych.

Aroganckie i niebezpieczne zachowania kierowców na drodze bardzo często są na tyle bulwersujące, że świadkowie takich sytuacji decydują się powiadomić policjantów. Dzięki tym zawiadomieniom sprawcy wykroczeń mogą zostać skutecznie ukarani.

W poniedziałek do zielonogórskiej komendy został przesłany film – nagranie z kamery samochodowej świadka. Na nagraniu widać samochód marki Mercedes, który jadąc ulicą Sulechowską w Zielonej Górze nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych kiedy zatrzymał się tam autobus, żeby przepuścić przechodzące osoby.

Kierujący Mercedesem był bardzo zaskoczony kiedy po południu odwiedzili go policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy. Kiedy zobaczył film nie było żadnych wątpliwości, że jest sprawcą poważnego wykroczenia drogowego.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych za stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, nie ustępując pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz omijając pojazd, który przed przejściem się zatrzymał.  

film – Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.4 ° C
23.4 °
22.3 °
50 %
4.7kmh
100 %
pt.
23 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE