piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻarySzczepan Kuka z Białkowa skończył 100 lat

Szczepan Kuka z Białkowa skończył 100 lat

W zeszłym roku Pan Kuka został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku otrzymał medal pamiątkowy Obrońcy Ojczyzny 1935-1945.

Szczepan Kuka urodził się w 1922 roku na Kresach, we wsi Łosiacz (województwo tarnopolskie). W czasie II wojny światowej został aresztowany, a od 1944 roku służył w zwiadzie 1. Brygady Piechoty Zmotoryzowanej Wojska Polskiego. Po zakończeniu wojny nie wrócił w rodzinne strony, obecnie mieszka w Białkowie, Gmina Lubsko.

W dniu 100-tnych urodzin Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak wręczył Panu Szczepanowi medal pamiątkowy „Obrońcy Ojczyzny 1935-1945”. Medal przyznany został przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

W zeszłym roku Pan Kuka został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie nadawane jest osobom, które mają szczególne zasługi dla państwa lub obywateli – chodzi tutaj o ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy, działalność charytatywną, jak również czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków obywatela, a zarazem przynoszące znaczną korzyść państwu lub rodakom.

Dostojnemu Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia, kolejnych lat w dobrym zdrowiu i szczęściu rodzinnym.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
8.9 ° C
8.9 °
7.4 °
67 %
3.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE