niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryTermomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich

Przedmiotem projektu jest głęboka termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Wartość unijnego dofinansowania do prawie 4 mln zł.

W czwartek, 5 maja 2022 r., na dziedzińcu szkoły wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinkach Łużyckich, członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński i wójt gminy Małgorzata Brzyśkiewicz podpisali aneks do umowy RPO-L2020 na realizację projektu dotyczącego termomodernizacji placówki.

Kończą się bowiem prace w budynku szkoły, natomiast staraniem wójt Małgorzaty Brzyśkiewicz udało się pozyskać kolejne środki (chodzi o kwotę blisko pół miliona złotych) i rozszerzyć projekt o modernizację budynku przedszkola

Umowa została podpisana dzięki wielkiej determinacji śp. wójta Michała Morżaka – podkreśliła Małgorzata Brzyśkiewicz. – Miło mi, że także moje starania jako wójta, by warunki nauki dla naszych najmłodszych mieszkańców były jak najlepsze, stają się faktem. I jestem pewna, że św. pamięci wójt Michał Morżak cieszy się dziś z nami, bo oświata leżała Mu szczególnie na sercu. A ja to dzieło zamierzam kontynuować – dodała obecna wójt gminy Lipinki Łużyckie i podziękowała za wsparcie członkowi Zarządu Województwa Lubuskiego.

Projekt obejmuje montaż pomp ciepła, instalację paneli fotowoltaicznych, wymianę wewnętrznego oświetlenia na energooszczędne typu LED oraz wymianę okien i drzwi wejściowych głównych do budynku przedszkola. Jest to inwestycja nastawiona na odnawialne źródła energii, przyjazna środowisku, obniżająca emisje zanieczyszczeń do atmosfery.

Wartość dofinansowania: 3 982 467,09 zł, natomiast wydatki ogółem wyniosą 4 841 667,73 zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
13.1 ° C
13.3 °
12.8 °
78 %
0.9kmh
37 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
24 °
czw.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE