wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryWandale zniszczyli szopkę

Wandale zniszczyli szopkę

Wandale uszkodzili szopkę bożonarodzeniową, która stała w centrum Jasienia. Dwie osoby usłyszały już zarzuty w tej sprawie.

8 stycznia rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu szopki bożonarodzeniowej. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że figury znajdujące się w szopce zostały uszkodzone oraz skradziony został pastorał. Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej Świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda. Wartość strat wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych.

W czynności zaangażowani byli funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku. W wyniku podjętych działań tego samego dnia ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie opisanych czynów. Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego trafili do policyjnego aresztu. 10 stycznia w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej.

22-latka oraz 24-latek za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozór. 

fot. Lubuska Policja


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie umiarkowane
7.5 ° C
8.3 °
6.3 °
67 %
2.7kmh
56 %
wt.
7 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE