wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinA2 – najdroższa w Polsce

A2 – najdroższa w Polsce

Od poniedziałku 10 stycznia 2022 r. za przejazd autostradą A2 płacimy jeszcze więcej. Wzrost stawek opłat za przejazd odcinkiem autostrady A2 Świecko-Konin jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy — ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Za przejechanie autostradą A2 odcinka ze Świebodzina (PPO Jordanowo) do Poznania zapłacimy 33 zł, natomiast podróż ze Świebodzina do Warszawy będzie nas kosztowała już 83 złote. W ocenie GDDiKA zmiana stawki opłat może prowadzić do przeniesienia się części ruchu na drogi alternatywne do autostrady A2, co stoi w sprzeczności z rolą, jaką mają pełnić autostrady w systemie komunikacyjnym.

Zmianę cen powoduje kilka czynników: wzrost kosztów utrzymania, obsługi kredytów oraz realizacja wieloletniego planu inwestycyjnego. – Rosnąca w szybkim tempie i utrzymująca się na najwyższym poziomie od 20 lat inflacja, wzrost cen w sektorze budowlanym oraz cen producenckich przekładają się na wzrost kosztów zarówno utrzymania jak i aktualnie realizowanych i planowanych inwestycji – tłumaczy Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej.

Fot. Autostrada Wielkopolska


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
80 %
3kmh
55 %
wt.
6 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE